مجسمه منوچهر ستوده در باغ تاریخی نگارستان رونمایی می شود

(۱۳۹۲/۰۴/۲۶)

مجسمه منوچهر ستوده در باغ تاریخی نگارستان رونمایی می شود

همزمان با نکوداشت صدمين زادروز دکتر منوچهر ستوده از مجسمه استاد در باغ نگارستان، متعلق به دانشگاه تهران رونمايي مي‌شود. برپايي نمايشگاهي از عکس‌ها و کتاب‌هاي منوچهر ستوده از ديگر بخش‌هاي برنامه‌ها يکصدمين سال تولد وی است.

به گزارش خبرگزاری مهر، روز 28 تيرماه 1392، منوچهر ستوده، ایران‌شناس، جغرافی‌دان، استاد دانشگاه تهران و پژوهشگر ایرانی صد ساله مي‌شود. به همين مناسبت از سوي انجمن راهنمايان گردشگري استان تهران و عده‌اي از دوستداران وي، برنامه‌اي در باغ نگارستان برگزار مي‌شود.

در اين نکوداشت به منظور آشنايي هر چه بيشتر فرهنگ‌دوستان، سعي شده فعاليت‌هاي گسترده منوچهر ستوده اعم از سفرهاي بي‌شمار که حاصل‌شان به صورت کتاب يا مقاله منتشر شده منعکس شود. از اين رو نمايشگاهي از کتاب‌ها و عکس‌هاي استاد به مدت 10 روز در محل باغ نگارستان برگزار مي‌شود. در اين نمايشگاه همچنين عکس‌هايي از پروژه‌هاي مختلف نکوداشت شامل رکاب‌زني و کاشت درخت از آستارا تا استرآباد و صعود به قلل مختلف به نمايش درمي‌آيد.

در ادامه فعاليت‌هايي که از چندين ماه پيش آغاز شده، در مراسم روز 28 تير، صدمين  نهال در باغ نگارستان کاشته شده و از مجسمه استاد به عنوان يکي از مفاخر دانشگاه تهران رونمايي مي‌شود.

طرح صد تي‌شرت، صد چهره از ديگر پروژه‌هاي نکوداشت است که تعدادي از اين تي‌شرت‌ها با امضاي چهره‌هاي فرهنگي و هنري در نمايشگاه در معرض ديد عموم قرار مي‌گيرد.

رونمايي از کتاب «سرو کهنسال» که شرح یکصد سال تلاش دکتر منوچهر ستوده است و به همت محمدرضا توسلي گردآوري شده نيز در اين روز صورت مي‌گيرد.

برنامه نکوداشت صدمين زادروز منوچهر ستوده روز جمعه 28 تير از ساعت 18:30 تا 22:30 در باغ نگارستان برگزار مي‌شود. علاقه‌مندان براي اطلاع بيشتر مي‌توانند به سايت drsotoudeh.com مراجعه کنند.

لينک‌هاي خبر برگزاري نکوداشت صدمين زادروز دکتر منوچهر ستوده:

http://www.mehrnews.com/detail/News/2097652

http://chn.ir/NSite/FullStory/News/?Id=105632&Serv=2&SGr=24

http://www.ilna.ir/news/news.cfm?id=89659

http://www.irna.ir/html/1392/13920425/80738713.htm

 

  تازه ترین خبر ها

دیدار با استاد ستوده در منزلشان

  اخبار پروژه صد سالگی